Zaujímavosti Kysúc

Múzeum Kysuckej dediny vo Vychylovke: skanzen s jedinečnou úzkokoľajnou lesnou úvraťovou železnicou

Rodný dom Jozefa Krónera: Staškov

Kamenné gule v Milošovej a Klokočove: výnimočný prírodný úkaz s nevysvetleným pôvodom

Ropný prameň v Korni: prirodzený výver ropy

Pútnicke miesto - Živčáková: vyhľadávané miesto veriacich s uzdravujúcou vodou

Orloj v Starej Bystrici: prvý orloj na Slovensku

Jakubovský vrch: príjemná turistika v okolí hotela

Rozhľadňa v Zákopčí: panoramatický výhľad na Moravskosliezske Beskydy, Malú Fatru, značnú časť Zákopčia a pri dobrej viditeľnosti vrcholy Západných Tatier

 Zaujímavé odkazy

Turistika na Kysuciach: www.turistika.e-kysuce.sk

Dianie na Kysuciach: www.e-kysuce.sk

Kúpele, akvaparky, kúpaliská: www.vodnesvety.sk

Kysuce / Tipy na VÝLET

Región Kysuce leží na severozápade Slovenska, v blízkosti hranic s Poľskom a Českou republikou. Územie tvoria dva okresy: Čadca a Kysucké Nové Mesto. Keďže aj Slovensko je členom Schengenského priestoru, je možné prekračovať hranice na ľubovoľných miestach, čo vytvorilo nové možnosti pre rozvoj pešej turistiky, cykloturistiky alebo bežeckého lyžovania a kultúrneho spoznávania susediacich národov.

Kysuce sú územím s výbornými podmienkami pre ponuku letných aj zimných aktivít, predovšetkým pre milovníkov športov a aktívneho trávenia voľného času. Svoj názov získali podľa rieky Kysuce, ktorá preteká celým regiónom. Členitý reliéf s pohoriami Javorníky, Moravskosliezske Beskydy, Kysucké Beskydy a Kysucká vrchovina, je ako stvorený pre vykonávanie aktivít ako pohodová pešia turistika, cykloturistika a bežecké lyžovanie. Značené trasy sa nachádzajú na celom území, čo ocenia najmä návštevníci prichádzajúci z iných regiónov alebo štátov.

Klimatické podmienky zabezpečujú pomerne dlhú zimnú sezónu a dostatočnú snehovú prikrývku, čo vytvára vhodné podmienky pre zjazdové lyžovanie, snowboarding a ďalšie zimné aktivity. Významnými lyžiarskymi strediskami sú navštevované stredisko Snow Paradise Veľká Rača v obci Oščadnica, či Ski Makov.

vychylovkaorlojzivcakova

 

Športové stredisko FUTBALOVÁ ARÉNA v Korni - alt Futbalova_Arena_v_Korni.pdf

Sudopark Klokočov - alt Sudopark_Klokocov.pdf