Š&r/ Ostatné aktivity

VOĽNÝ ČAS v hoteli

  • stolný tenis
  • biliard
  • horské bicykle
  • šach
  • knižnica
  • spoločenské hry (človeče, karty a pod.)

hiking_pictogram TURISTICKÁ TRASA: hotel - Jakubovský vrch - hotel, od parkoviska hotela vedie značkovaná turistická trasa (viď mapu pred hotelom), ktorá návštevníkov zavedie na Jakubovský vrch a vrcholy pohoria Javorníkov, odkiaľ sa poskytne vyznávačom prírody krásna panoráma hôr. Pri dobrej viditeľnosti sa vidí aj časť Roháčov a Nízkych Tatier. Dĺžka trasy: do 2 hod, náročnosť: ľahká, vhodná aj pre deti.


BEŽECKÁ / BEŽKÁRSKA / TURISTICKÁ / LYŽIARSKA MAGISTRÁLA -  vedie základná trasa, tvorí hrebeňové spojenie lokality na hranici ČR - Makov Bumbálka a pokračuje v pohorí Vysokých Javorníkov po lokalitu Čadca - Husárik. Dĺžka tejto časti magistrály je 54 km. Hotel SEVERKA*** sa nachádza medzi bodmi F a F1 pod Jakubovským vrchom.

Mapa magistrály k vytlačeniu: Mapa magistrály

bezkari BEŽKÁRSKE TRATE - odporúčania:

Priaznivci bežeckého lyžovania sa už túto zimu môžu tešiť na nové trate v slovensko-českom pohraničí na Kysuciach. Hlavná trasa Beskydsko-javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrály s dĺžkou takmer 54 kilometrov. Orientáciu na magistrále zabezpečuje 24 informačných tabúľ a 56 rázcestníkov s kilometrovníkmi, pri bežkárskych trasách sú k dispozícii aj dve odpočívadla.

Magistrálu tvorí 14 samostatných vzájomne prepojených úsekov v nadmorskej výške od 480 do 1 050 metrov. Trasy sú vedené prevažne po turistických chodníkoch, lesných a poľných cestách.

Hlavná trasa sa začína na Bumbálke, pokračuje cez Sedlo pod Hričovcom, Melocík, Semeteš, Kamenité, prechádza poza Jakubovský vrch /Hotel SEVERKA***/, cez Osadu Petranky Zákopčie a končí sa pri horskom hoteli Husárik v Čadci.

 

Aktuálne info o úpravách týchto bežkárskych trás nájdete:

Náš kraj_BEŽKOSERVIS_Beskydsko-javornícka magistrála


Upravena__bezkarska_trasa


Ďalšia bežkárska trať - odporúčanie: pomerne ľahká trasa vedie cez zákopeckú cestu: nástup pri Strelnici Zákopčie /pod časťou U Fľašíka Zákopčie/, popod kopec Husárik, odtiaľ smer Hotel SEVERKA***

 

Bežkárska trať pre fanatikov: vycestovať do Mosty u Jablunkova /ČR, cca 20km od hotela autom/, kde sú ratrakom upravené bežkárske trate, dokonca niektoré až osvetlen. Areál SKI BESKYDY.

 

Aktuálne info o úpravách bežkárskych trás v SKI BESKYDY nájdete:

SKI BESKYDY_Bežkoservis

SKI BESKYDY_BEZECKE STOPY_MAPY

 

TÚRA / CYKLOTURISTIKA / BEŽECKÁ TRAŤ - iné chodníčky Vás zavedú na kamennú turistickú Rozhľadňu na Marťakovskom kopci na Petránkach v obci Zákopčie. Ide o krásny panoramatický výhľad.

 

cycling_pictogram Cyklotrasa okruh: Hotel SEVERKA*** - Tarabovci - Rulcov - Patránky - Vrchrieka nad Petránkami - Petránky - Pri Vojtovom vrchu - hotel Husárik - Osada u Buty - Zákopčie u Tarabov - Hotel SEVERKA***

dĺžka trate: cca 35km, cca 3 hodiny

povrch trate: do Rulcov asfaltová cesta, od Rulcov po hotel Husárik spevnené poľné i lesné cesty

náročnosť: náročná, stúpanie na Petránky 7-20%, prevýšenie cca 450m

 

Cyklotrasa okruh: Hotel SEVERKA*** - Tarabovci - u Fľašíka - u Holých - hotel Husárik - Osada u Buty - Zákopčie u Tarabov - Hotel SEVERKA***

dĺžka trate: cca 28km,  2 hodiny

povrch trate: od Holých po hotel Husárik spevnená poľná cesta, nak vedľajšie asfaltové cesty

náročnosť: mierne náročná, stúpanie na Husárik 6-12%, prevýšenie cca 300m

 

Cyklotrasa okruh: Hotel SEVERKA*** - Tarabovci - U Fľašíka - Raková - Korcháň - vyhliadka nad Korcháňom a späť - Hotel SEVERKA***

dĺžka trate: cca 35km, 2,5 hodiny

povrch trate: vedľajšia asfaltová cesta

náročnosť: mierne náročná, stúpanie na Korcháň 6-14%, prevýšenie cca 320m

 

Cyklotrasa okruh: Hotel SEVERKA*** - Tarabovci - U Fľašíka  -Raková /Námestie J.Palárika/ a späť na Hotel SEVERKA***

dĺžka trate: cca 16km, cca 1 hodina

povrch trate: vedľajšia asfaltová cesta

náročnosť: nenáročná

 

BICYKLOVANIE - požičovňa horských bicyklov, info na recepcii. Prenájom bicykla 2€/1 hod/1 bicykel

 

BOBOVÁ DRÁHA - zábava a adrenalín Veľká Rača, Oščadnica ( cca 20 km) bobova draha


ZBER HRÍBOV A LESNÝCH PLODOV v okolí urobí radosť najmä mladším účastníkom.

Obec Zákopčie leží na severe Slovenska, z jednej strany lemovaná prekrásnou scenériou Javorníkov, z druhej strany Beskydmi, ideálne prostredie na turistiku po okolitých lesoch. Oblasť, v ktorej leží rekreačné zariadenie má veľmi dobré klimatické podmienky (čistý vzduch z okolitých hôr).

turistikacyklohribik